Jak poslat SMS na pevnou linkuBěžně se sms zprávy posílají na mobilní telefony, ale za stejnou cenu můžeme esemes odeslat i na pevnou linku. Jednoduchým a pohodlným způsobem je tak mohou posílat např. klienti T-Mobile. Esemeska se v takovém případě posílá stejným způsobem, jako běžná sms zpráva na mobil, může však mít maximálně 160 znaků. Poté, co SMS odešleme na číslo pevné linky, dojde k jejímu doručení v závislosti na tom, jaký má příjemce typ telefonu. V případě, že jeho telefonní přístroj umožňuje příjem textových zpráv, dojde mu esemeska touto formou. Pokud však nepůjde doručit, resp. příjemce bude mít telefon, který neumožňuje zobrazení textových zpráv, bude mu SMS doručena v hlasové podobě – operátor zavolá na příslušné číslo a naši zprávu příjemci dvakrát za sebou přečte, včetně našeho telefonního čísla. Kromě esemesek na pevnou linku v ČR lze poslat SMS i na pevné linky v zahraničí.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby.

Jak poslat SMS na e-mail

Poslat SMS zprávu můžeme také přímo do e-mailové schránky. Tuto službu u nás nabízí např. O2. Jakým způsobem tedy můžeme poslat SMS do e-mailu? Odeslání esemesky na e-mail je velmi snadné a rychlé. SMS napíšeme ve tvaru EML mezera e-mailová adresa mezera text zprávy. Tuto textovou zprávu odešleme na číslo 999 111 a následně nám přijde na mobil potvrzení o odeslání esemesky. Příjemci se pak v e-mailu zobrazí kromě samotné SMS také číslo našeho telefonu.

Jak poslat SMS na fax

Méně obvyklou formou, jak odeslat SMS zprávu, je poslat ji z mobilu na fax. Faxy se už v dnešní době sice moc nepoužívají, ale stále ještě existuje možnost poslat SMS na fax. Jak na to? Zasílání esemesek přímo na fax v Česku umožňuje např. operátor O2. SMS odešleme tak, že ji napíšeme ve formátu FAX mezera číslo faxu včetně předvolby mezera text zprávy. Esemesku pak odešleme na číslo 999 111 a vzápětí nám na mobil přijde potvrzení o odeslání této SMS. Poslat SMS na fax ale můžeme také s logem naší firmy. V tomto případě už je ale postup trochu složitější. Nejdříve musíme poslat logo naší společnosti na adresu gsminfotext@o2.com. V e-mailu zároveň uvedeme i naši kontaktní adresu + číslo na mobil, kam nám bude odesláno potvrzení a také název loga. Samotné logo pak bude uloženo do systému SMS Plus a smsku pak pošleme tak, že ji napíšeme ve formátu FAX mezera číslo faxu včetně předvolby mezera #jméno souboru bez přípony mezera text zprávy. Tuto SMS pošleme na číslo 999 111.

SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí. Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Jak poslat SMS z Facebooku

Hodně lidí to neví, ale poslat SMS je dnes možné dokonce i z Facebooku. Např. klienti operátora T-Mobile mohou využít bezplatné SMS brány, která je součástí facebookového profilu T-Mobile. Z ní pak mohou každý den poslat až 20 esemesek zdarma, ale pouze do sítě tohoto operátora. Stačí jen přejít na FB profil společnosti T-Mobile, kliknout na záložku SMS brána a poté kliknout na tlačítko Pošli SMS. Následně je třeba povolit aplikaci přístup k některým údajům a jsme na stránce, ze které už můžeme poslat SMS. Pokud nejsme fanoušky této stránky, máme k dispozici max. 5 SMS, pokud ale stránku T-Mobile lajkneme, můžeme získat až 20 esemes zdarma každý den. Esemeska může mít maximálně 160 znaků a můžeme do ní snadno vložit i smajlíky.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!